News

Zgrupowanie Szkoleniowe w Wadowicach

Dnia 11-12 maja 2019 roku, w Wadowicach odbyło się zgrupowanie szkoleniowe adeptów Seido Karate. 
Zgrupowanie poświęcone było materiałowi z zakresu wymagań stopni Kyu oraz stopni Dan, a także samoobrony combat. Treningi prowadzili: Jun Shihan Bogdan Czapla, Kyoshi Rafał Czapla, Kyoshi Konrad Nadrowski, Sensei Zbigniew Zając, Senpai Sławomir Sroka oraz Senpai Krzysztof Sanak.

Podczas bloków treningowych, duży nacisk położono na kata. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w zależności od stopni. Każda z nich realizowała zakres materiału kata przewidziany dla danego stopnia. 

Grupy ćwiczyły również yakusoku kumite, kihon kumite oraz podstawowe kombinacje yonju godo kiba dachi.

Samoobrona combat, to bardzo obszerny dział. Uczestnicy szkolili się w technikach od podstawowych, do coraz bardziej zaawansowanych. Instruktorzy zwracali również uwagę na psychologię agresji oraz zachowanie się potencjalnych ofiar napadu. Umiejętność obrony to jedno, radzenie sobie ze stresem w trakcie napadu, to zupełnie co innego.

Stopnie mistrzowskie doskonaliły się również w zakresie posługiwania się kijem długim Bo.

Jak zawsze, na koniec zgrupowania odbyły się ćwiczenia elementów walki oraz sparingi.

To był bardzo dobrze przepracowany czas. Szkolenia pozwalają wymienić doświadczenia z koleżankami i kolegami z innych Seido Dojo. Kolejne intensywne szkolenia już na obozie sportowym, który w tym roku odbędzie się na Mazurach. 
Dziękujemy za wspólne trenowanie i wspólnie spędzony czas i do zobaczenia znowu!

Osu!

powrót do listy aktualności