News

Zgrupowanie szkoleniowe w Wadowicach

W dniach 23 i 24 marca odbyło się zgrupowanie szkoleniowe Seido Karate w Wadowicach. 
Szkolenie podczas zgrupowania prowadzili:
Kyoshi Bogdan, Sensei Rafał, Sensei Roman i Sensei Robert.

Uczestnicy zgrupowania podzieleni byli na osobne grupy w zależności od posiadanych stopni KYU i DAN i podczas szkolenia instruktorzy realizowali program zgodny z wymaganiami egzaminacyjnym w poszczególnych grupach. Dobra praca instruktorów i zaangażowanie studentów pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów szkolenia. 
Na zakończenie zgrupowania uczestnicy kolejno prezentowali swoje umiejętności przed instruktorami i kolegami. Było i bardzo poważnie i trochę humoru – wszyscy świetnie się bawili.
Zgrupowania Seido to nie tylko szkolenie. Bardzo ważnym jest samo spotkanie się z koleżankami i kolegami z innych Dojo, integracja, tworzenie więzi koleżeńskich, tworzenie jedności grupy. Tworzenie silnej duchowo organizacji. Dzięki wszystkim znakomicie nam się to udaje.

W trakcie zgrupowania Kyoshi przedstawił nowy projekt tworzenia nowych Seido Dojo. Zwrócił się do wszystkich osób posiadających brązowe i czarne pasy, aby rozpoczęli tworzenie własnych Dojo. Są co najmniej dwa powody, powiedział Kyoshi. Pierwszy to popularyzacja Seido w miejscach gdzie Seido jeszcze nie jest znane. Program szkolenia ustalony przez Kaicho jak i filozofia to wartości, które powinniśmy propagować i krzewić dalej. Wszyscy praktykują Seido już od wielu lat, mają wystarczającą wiedzę aby zacząć nauczać ten wyjątkowy styl. Innym instruktorom się udało, odnieśli sukces o czym świadczy bardzo duża liczba osób trenująca w poszczególnych Dojo często przekraczająca 100 osób, więc następnym instruktorom także powinno się udać i też powinni odnieść sukces. 
Kyoshi określił jakie warunki należy spełnić i jakie są procedury aby ten cel zrealizować. Ponadto zapewnił, że wszystkim, którzy podejmą to wyzwanie, udzieli wszelkiej pomocy. Program będzie pilotowany osobiście przez Kyoshi Bogdana i Sensei Rafała. 
Życzymy więc odwagi w pojęciu decyzji i życzymy sukcesu. 
Do zobaczenia. 
OSU!

powrót do listy aktualności