News

Jubileusz 10-lecia Seido w Polsce

W dniach od 21 do 24 V 2015 roku w Wadowicach odbyło się miedzynarodowe zgrupowanie szkoleniowe Seido Karate z okazji obchodów jubileuszu 10 lat istnienia w Polsce. Naszym gościem specjalnym był założyciel i prezydent Światowej Organizacji Seido Karate - Kaicho Tadashi Nakamura wraz z małżonką.

Z okazji tak ważnego dla nas jubileuszu, Kaicho wraz z delegacją Polskiej Federacji Seido Karate z Jun Shihan Bogdanem Czaplą na czele, została zaproszona na spotkanie z Burmistrzem Wadowic dr Mateuszem Klinowskim. 

Pierwsza sesja treningowa była przeznaczona dla posiadaczy stopni mistrzowskich. Kaicho prezentował i objaśniał rózne aspekty samoobrony, jak również kombinacji walk i kihon kumite. W trakcie tego treningu, jak również pozostałych, szczególnie sprawdzani byli kandydaci na stopnie mistrzowskie, którzy poddawani byli egzaminom podczas całego zgrupowania. Tradycyjnie w Seido, osoby zdające egzamin na stopnie Dan, ćwiczą w białych pasach. Jest to symbol powrotu do początków swojej drogi Karate oraz przyupomnienie o pokorze, jaka powinna nam towarzyszyć na naszej drodze Seido. Techniki, kata, yakusoku kumite oraz ćwiczenia kondycyjne, to główne cele treningów.

W sobotę wieczorem w restauracji Dworek Mikołaj odbył się bankiet. Impreza rozpoczęła się uroczystym toastem wzniesionym przez Kaicho i Jun Shihan Bogdana. Na tą specjalna okazję został przygotowany wielki tort. Oprócz wspaniałego jedzenia, nie zabrakło muzyki, tańców i znakomitych humorów.

Niedzielny trening odbył się na hali sportowej Kalwaryjskiego Dojo, którego trenerem jest Sensei Roman Kruszecki. Kaicho został przywitany przez Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej pana Augustyna Ormantego. Członkowie kalwaryjskiego Dojo znakomicie przygotowali halę na wizytę naszego gościa. 

 Kulminacyjnym punktem zgrupowania był trening na wadowickim rynku, w którym wzięło udział ponad 700 karateków. Muzyka japońskich bębnów Taiko towarzyszyła wejściu naszego mistrza. Kaicho i jego małżonka zostali przywitani przez grupę dzieci, które wręczyły im kwiaty. Kaicho w przemówieniu podziękował wszystkim za 10 lat wytężonej pracy oraz za dotychczasowe sukcesy całej organizacji w kraju.

Na zakończenie odbyły się pokazy oraz ceremonia wręczenia czarnych pasów i stopni mistrzowskich osobom, które pozytywnie zaliczyły egzamin. Była to bardzo podniosła chwila. 

Na zakończenie Jun Shihan Bogdan podziękował wszystkim instruktorom za pracę i wysiłek włożony w szkolenie kolejnych adeptów Seido Karate. Wszyscy kierownicy ośrodków otrzymali pamiątkowe prezenty. Kaicho otrzymał rzeźbę w kształcie naszego kraju z orłem i pamiątkowym medalem okolicznościowym. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli wkład w organizację tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Sensei Mirosława Banasia oraz Sensei Romana Kruszeckiego.

Wszystkim Seido Karatekom życzymy sukcesów i dalszego podążania drogą Seido przez kolejne lata.

Jun Shihan Bogdan Czapla
Sensei Rafał Czapla

Osu!

powrót do listy aktualności