News

70 Urodziny Kaicho

To była wielka uroczystość. Kaicho Tadashi Nakamura obchodził 70 – lecie urodzin.

Studenci Seido, uczniowie Kaicho przygotowali swojemu Mistrzowi i nauczycielowi wspaniałą niespodziankę z okazji urodzin. Właściwie Kaicho obchodzi urodziny 22 lutego, ale tym razem, z okazji tak wspaniałego jubileuszu, zgotowaliśmy mu wyjątkową niespodziankę. Kaicho został zaproszony na obiad z posiadaczami czarnych pasów i nie 22 lutego lecz dwa tygodnie wcześniej tj. 3 lutego. Takie spotkania z czarnymi pasami odbywają się często w Honbu, więc sądził, że na obiedzie będzie kilkanaście osób. To co przygotowaliśmy dla Kaicho objęte było ścisłą tajemnicą. Liczni mistrzowie i studenci, którzy przyjechali z całego świata, wcześniej nie pojawili się w Honbu czekając w hotelach. Wynajęto piękną salę bankietową w Empire State Building. Kaicho miał przybyć o godz. 18:00, my przyszliśmy pół godziny wcześniej. Jak ogromne było zaskoczenie Kaicho, kiedy beztrosko wchodząc na salę zobaczył ponad TYSIĄC osób, które zaśpiewały mu Happy Birthday. Był wspaniały tort, życzenia, występy, śpiew i radość.
Na tę wyjątkową uroczystość przybyli niemal wszyscy mistrzowie z wszystkich zakątków USA, Europy, Nowej Zelandii, Australii. Obecna była także delegacja z Polski. Ponadto byli obecni przedstawiciele Kongresu USA i przedstawiciele władz Nowego Jorku.
Dalszych 100 lat Kaicho!!!

Przebywaliśmy w Honbu przez 10 dni i cały nasz pobyt przeznaczyliśmy na szkolenie.
Wykorzystaliśmy każdy dzień i każdą chwilę by skorzystać z wiedzy naszego Mistrza. Każde spotkanie z Kaicho, każdy trening to wyjątkowe przeżycie i okazja do czerpania wiedzy od człowieka wyjątkowego pod każdym względem.

Nasz kolega Władysław Franek z Dojo w Kętach przystąpił do egzaminu na stopień 2 Dan.
Stopień otrzymany od Kaicho to wielkie wyróżnienie. Gratulujemy.

Na zakończenie pobytu, Kaicho zaprosił na do nowo otwartego Dojo Johsin Honzan.

powrót do listy aktualności