News

2 Suski Turniej Seido Karate Dzieci i Młodzieży

„2 SUSKI TURNIEJ SEIDO KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY”

25 LAT DROGI KARATE-DO SENSEI PIOTRA MICHULCA I SENPAI PAWŁA MICHULCA

 

25 stycznia 2015r. Sucha Beskidzka po raz kolejny stała się areną młodych adeptów Seido Karate.

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II odbył się „2 suski turniej Seido Karate dzieci i młodzieży”.

Organizatorem turnieju był Beskidzki Klub Karate Seido Dojo Sucha Beskidzka kierowany przez  Sensei Piotra Michulec i Senpai Pawła Michulec, którzy w tym roku świętują 25  rocznicę wejścia na drogę karate-do.

Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, który dokonał oficjalnego otwarcia turnieju.

W turnieju wystartowało 174 zawodników, reprezentujących następujące ośrodki Seido Karate: Andrychów, Kęty, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Targ, Oświęcim, Myślenice, Raciechowice, Kalwaria Zebrzydowska, Czechowice Dziedzice, Lipnica Wielka, Dąbrowa Górnicza, Zagórze, Wadowice, Maków Podhalański oraz Sucha Beskidzka.

Przed oficjalnym otwarciem turnieju Sensei Piotr Michulec i Senpai Paweł Michulec podziękowali Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka Panu Stanisławowi Lichosytowi za pomoc i wsparcie udzielane Seido Karate w Suchej Beskidzkiej,  Jun Shihan Bogdanowi Czapli za dotychczasową wspólna drogę karate, oraz Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej za dotychczasową współpracę.

Szczególne podziękowania Sensei Piotr Michulec skierował do swoich przyjaciół z którymi w 2012 roku wspólnie przystąpił do egzaminu na stopień 4 Dan przed Kaicho Tadashi Nakamurą i z którymi wspólnie  podąża drogą Seido Karate - Sensei Mirosławowi Banasiowi, Sensei Romanowi Gruszeckiemu, Sensei Adamowi Kmiecikowi, Sensei Jackowi Spisakowi i Sensei Robertowi Lach.

Turniej rozpoczęto od konkurencji kata, w której dzieci i młodzież prezentowali sekwencje technik  ręcznych i nożnych. Sędziowie oceniali prawidłowość wykonania technik zawartych w kata, skupienie, wykonany okrzyk przez zawodnika oraz  dynamikę.

Po zakończeniu konkurencji kata rozpoczęły się konkurencje kumite – walki. W konkurencji kumite odbyło się 11 kategorii. Chłopcy i dziewczęta startowali w osobnych kategoriach wg wieku i wg wagi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i wspaniałą postawę podczas turnieju i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju Panu Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka Stanisławowi Lichosytowi, oraz Pani Krystynie Wajdzik Dyrektor i Pani Barbarze Zyzańskiej Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Dziękujemy  sędziom, instruktorom i zawodnikom za tak liczne przybycie i  wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku.

OSU!!!
Sensei Piotr Michulec 4 Dan
Senpai Paweł Michulec 3 Dan
Instruktorzy w SEIDO DOJO Sucha Beskidzka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

powrót do listy aktualności